معرفی ورزش سی اکس ورکس CXworx

معرفی ورزش سی اکس ورکس CXworx در ورزش ورزش آقایان ورزش بانوان ورزش های قدرتی ورزش های کششی و انعطاف پذیری ورزش های هوازی

معرفی ورزش سی اکس ورکس CXworx

СXWorx  از دیگر ورزش های نسبتا جدیدی است که  توسط کمپانی لس میلز (Les Mills) معرفی شده. این ورزش بیشتر روی بالا تنه ( Upper Body) کار می کند . و هدف آن تقویت عضلات مرکزی بدن می باشد. این ورزش ماده ی حیاتی برای داشتن بدنی قویتر را فراهم می نماید . داشتن عضلات مرکزی قوی باعث می شود شما بتوانید ورزش مورد علاقه ی خود را هر روز بهتر از گذشته انجام دهید . سی اِکس ورکس سلامتی ، تقویت عضلات مرکزی و پیشرفت در ورزش همه را با هم برای شما به ارمغان می آورد .

تمام حرکات این ورزش دارای پایه ( آپشن ) می باشند ، بنابراین شما را متناسب با سطح ورزشی خودتان به چالش دعوت می کند. در طول ۳۰ دقیقه انجام تمرینات مربی تکنیک های صحیح کار با کش CX و وزنه را به شما آموزش خواهد داد . این ورزش شامل حرکات قدرتی مانند کرانچ ( Crunch) ، هُوِر(Hover) ، اسکات (Squat) و  … می باشد.

روند کلاس

۱.     گرم کردن اولیه

شما را با  ماهیچه های شکمی و ناحیه آن آشنا می کند و به شما یاد می دهد که چگونه آنها را درگیر کنید.

۲.     توان و استقامت شکمی ۱

چالش ایجاد شده بر روی ماهیچه های شکمی پایینی و بالایی را افزایش می دهد و شروع به درگیر کردن ماهیچه های رابط پایین تنه و بالا تنه می کند.

۳.     استقامت ایستایی ۱

ماهیچه های باسن، شکم و رابط پایین تنه و بالاتنه در حالت ایستادن را تقویت می کند و میزان آگاهی شما از نحوه فعالیت این ماهیچه ها در فعالیت های روزمره را بهبود می بخشد.

۴.     استقامت ایستایی ۲

تکیه شما بر ماهیچه های باسن و کشاله ران را از طریق اسکات و حرکات پالسی ناحیه باسن افزایش می دهد.

۵.     توان و استقامت شکمی ۲

ماهیچه های پهلو و زیر بغل و سینه را طی سه الگوی حرکتی تمرین می دهد- چرخش درازکش، تعادل در تمرینات ماهیچه های پهلو و تمرینات کوه نوردی در یک موقعیت تخت. این برنامه ورزشی یک برنامه ورزشی ویژه و سخت است.

۶.     توان و استقامت شکمی ۳

تمرکز شما را بر روی ماهیچه های پشت و کمر متمرکز می کند تا فرم کلی بالا تنه خود را بهبود بخشید.

منابع : لس میلز گروپ + زاکی

رشته ی ورزشی cx works  در سالن ورزشی رایان فیتنس توسط مربی مجرب سرکار خانم  شبنم صفاری روز های زوج ساعت ۱۶ الی ۱۷ برگزار میگردد.